Lásku k umění ve mně probudil můj otec

Už od útlého věku mě obklopovalo umění. Můj otec, Ctibor Bauer, objevoval různé grafické a malířské techniky. Hotové grafiky a akvarely potřeboval zapaspartovat či zarámovat. A tak jsem objevil krásu řemesla, kterému jsem se nejdříve věnoval při zaměstnání a postupem času jsem mu propadl úplně.

Od myšlenky k hotovému dílu

Před tím, než vezmu do ruky potřebné nástroje, si dám záležet na pečlivém výběru reprodukce. Chci, aby finální obraz rozzářil vybranou zeď a stal se ozdobou vašeho domova. Promyslím motiv, zvolím ideální velikost, gramáž plátna a vezmu v potaz i barvy. O tisk se postará německá firma PGM Art worlD, která svou kvalitou výrazně předběhla konkurenci.

Vytištěnou reprodukci podlepím na desku nebo natáhnu na napínací rám. Tím se tisk na přírodním papíru nebo plátně zpevní, vyrovná a napne, takže bude ideálně pasovat do rámu.

Po dokončení úprav na tisku se pustím do výběru vhodného rámu. Postarám se, aby s reprodukcí vytvářel harmonický celek, a zároveň skvěle zapadl do zvolené místnosti. Mým dlouholetým dodavatelem je firma Larson Juhl, která disponuje širokým výběrem a precizním provedením obrazových lišt.

Aby byl výsledek bezchybný, vše pro jistotu několikrát změřím. Pak nařežu obrazovou lištu na požadované rozměry, dokončím rám a vsadím reprodukci do rámu.

Vše ještě jednou důkladně zkontroluji, doladím i ty nejmenší detaily a je hotovo. Spojením dokonalého tisku na přírodním papíru či uměleckém plátně a obrazového rámu vzniklo mistrovské dílo, které se věrně přiblíží originálu.

Mluví za mě více než 35 let praxe

1986

Český trh se potýkal s nedostatkem paspart - začal jsem je tedy dodávat do specializované prodejny "U Muzikanta" v Brně.

Začátek 90. let

Pro galerii ve Žďáru nad Sázavou jsem dotvořil na míru první obraz. Byl to originál od Josefa Jíry a já pochopil, že umění může mít duši.

1993

Oslovil jsem knihkupectví Barvič a Novotný v Brně a postupně jsem zarámované obrazové reprodukce dodával i do dalších měst.

1997

Kompletně jsem zařídil dílnu, kde jsem měl vše potřebné pro rámování a finální úpravu obrazových reprodukcí.

2022

Rozšířil jsem služby a začal své řemeslo nabízet i koncovým zákazníkům. Od teď si tak můžete vytvořit osobní galerii třeba v obýváku.

Chcete věnovat obraz jako dárek, ale nevíte, jaký vybrat?

Žádný problém! Darujte svým blízkým poukaz na obraz v libovolné hodnotě. Zaručeně jim tak uděláte radost, aniž byste museli znát jejich umělecký vkus.

Chcete obraz na míru?

+420 737 872 492

nebo odešlete kontaktní formulář a já vás budu kontaktovat zpět do druhého pracovního dne